Logo
Były kanclerz Niemiec szefem spółki Nord Stream 2

6 października 2016 10:20

Jak poinformował dziennik "Der Tagesspiegel", Gerhard Schroeder kieruje radą dyrektorów nowej spółki Nord Stream 2 AG, należącej do rosyjskiego koncernu Gazprom. 

Schroeder, który pełnił funkcję kanclerza Niemiec w latach 1998-2005, od 2006 roku jest przewodniczącym komitetu akcjonariuszy (pełniącego rolę rady nadzorczej) pierwszego konsorcjum Nord Stream, które wybudowało gazociąg po dnie Morza Bałtyckiego, i prawdopodobnie zachowa to stanowisko - wskazuje "Der Tagesspiegel". Rzecznik Nord Stream 2 potwierdził informację o objęciu przez Schroedera stanowiska przewodniczącego rady dyrektorów tego przedsiębiorstwa. "Der Tagesspiegel" pisze, że z rejestru handlowego szwajcarskiego kantonu Zug wynika, iż objął je 29 lipca.

Gazociąg Nord Stream 2 ma powstać na dnie Bałtyku, równolegle do uruchomionego w 2011 roku gazociągu Nord Stream. Ma to być dwunitkowa magistrala gazowa o mocy przesyłowej 55 mld metrów sześciennych surowca rocznie z Rosji do Niemiec. Projektowi sprzeciwiają się Polska, kraje bałtyckie i Ukraina.

NW

Źródło: polsatnews.pl