Logo
Były szef ukraińskich służb: Polska rozpatruje przyłączenie zachodniej Ukrainy

28 września 2016 15:43

Kuriozalnej wypowiedzi udzielił ukraińskiemu portalowi były szef ukraińskiego wywiadu Mykoła Małomuż. Twierdzi on, że Polska, Rumunia i Węgry rozważają przyłączenie zachodnich obwodów Ukrainy.

„Mówią o tym także i nasi zachodni partnerzy. W najgorszym wariancie nasi sąsiedzi mogą włączyć w swoje granice niektóre ukraińskie regiony. Jest to oczywiście nieoficjalne, ale taki wariant nie jest wykluczany. Polska, Rumunia i Węgry rozpatrują wariant przyłączenia zachodnich obwodów Ukrainy. Mogą oni podjąć taki krok, jeśli sytuacja na Ukrainie pod względem bezpieczeństwa się nie ustabilizuje, ale to zupełnie skrajna sytuacja. Jakkolwiek to wygląda, podczas spotkań mówimy wprost przedstawicielom tych krajów, że mamy dostatecznie wiele sił, które nie pozwolą na realizację takiego scenariusza” - powiedział portalowi gordonua.com Mykoła Małomuż.

Informacje o chęci przyłączenia zachodnich ziem Ukrainy do Polski ostatni raz rozpowszechniane były przez przeciwną stronę konfliktu - rosyjskiego polityka Władimira Żyrinowskiego.

źródło: kresy.pl

PS