Logo
Były wiceprezydent Warszawy:"Dostałem propozycję objęcia prezesury jednej z dużych spółek miejskich"

fot. screen z YouTube

9 września 2016 07:38

Jacek Wojciechowicz oraz Jarosław Jóźwiak - dotychczasowi wiceprezydenci Warszawy zostali odwołani ze stanowisk przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. W stołecznym ratuszu trwa "szukanie" kozła ofiarnego, który padnie ofiarą afery reprywatyzacyjnej, która od kilku dni elektryzuje media.

"O decyzji o odwołaniu zostałem poinformowany w środę przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Było to połączone z propozycją objęcia prezesury jednej z dużych spółek miejskich. Jestem jednak zdania, że w polityce obowiązują pewne zasady. Nie można sprzedać się za jakieś stanowisko i dać zaszufladkować jako aferzysta" – poinformował Jacek Wojciechowicz w RDC.

Był już wiceprezydent miasta Warszawy podkreśla, że taka decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz to efekt rozgrywki prowadzonej w Platformie Obywatelskiej, w której jako działacz nie jest lubiany przez niektórych prominentnych polityków:

"Głównie z tego powodu, że zwracam uwagę na pewne rzeczy, które warto poprawić w Platformie. Nie robię tego, żeby ją osłabiać, ale wzmacniać. Nie robiłem tego też publicznie, ale na zamkniętych spotkaniach" – podkreślił.

Wczoraj na antenie TVN24 Wojciechowicz mówił, że co prawda prezydent może odwoływać i powoływać wiceprezydentów kiedy chce, ale ma żal, że został odwołany w kontekście afery reprywatyzacyjnej. Określił taką decyzję jako podłość.

"Podłość, bo łączy się moją osobę i moje odejście po 10 latach w takim nieprzyjemnym kontekście" – mówił.

Paweł Jaworski
Źródło: RDC, 300polityka, "Fakty po Faktach" TVN24