Logo
Celiński: Polska weszła w smugę wstydu. Piszę o polskiej hańbie

fot. screen z TVP Info

28 lipca 2016 10:56

Na blogu Andrzeja Celińskiego pojawił się wpis, w którym polityk krytykuje Polaków za ich ksenofobię. Określił zachowanie współrodaków jako hańbę.

"Nie o kulkach piszę. Piszę o polskiej hańbie. O nas. O tym, kim jesteśmy na tle współczesnego świata. Zwłaszcza na tle tej jego części, do której aspirujemy. Gdzie migrujemy" – pisze Celiński.

"Rozmawiałem w minioną niedzielę z młodą kobietą. Polką tu urodzoną, z ojca Afrykanina (którego wykwintnej w dźwięku i słownictwie polszczyzny wielu posłów mogłoby pozazdrościć) i z matki Polki, białej. To jest młoda kobieta, pośrodku swojej trzeciej dekady, obywatelsko dojrzała, zawodowo wybitna, z wykształceniem, którego większość polskich polityków zdobyć by nie potrafiło" – opisuje sytuację.

"Wdała się na swojej fejsbukowej tablicy w jakąś wymianę opinii o polskiej współczesności. Napisała coś krytycznego albo tylko coś, co mogło być ocenione przez zwolenników „dobrej zmiany” jako dla ich linii sceptyczne. Odezwali się hejterzy. Spadaj do siebie, do swoich orangutanów, jak śmiesz – czytała niepomna, że jej imię i nazwisko, a także kolor skóry nieco ciemniejszy od standardu, dokładnie taki sam jak Obamy" – kontynuuje.

 "Napisano, żeby wracała do Afryki. Do swojego stada orangutanów. Do tego kraju przybywa właśnie papież Franciszek. Setki tysięcy Polek i Polaków jadą na spotkanie. Rząd też. In gremio. Słucham minister Kempy pytanej o Franciszkowy apel, by nie zamykać drzwi przed uchodźcami. Udaje, że nie rozumie. Słucham minister edukacji narodowej Zalewskiej o sprawcach zbrodni w Jedwabnem. Udaje, że nie wie.[...] Polska weszła w smugę wstydu" – podsumowuje Celiński na swoim blogu.

 

Paweł Jaworski
Źródło: celinski.blog.polityka.pl