Logo
Chcą niepodległości Londynu i ponownego wstąpienia do UE

fot. Pixabay

25 czerwca 2016 16:21

Wielu Brytyjczyków wciąż nie może pogodzić się z decyzją rodaków podjętą w referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Niektórzy z nich wpadają na naprawdę kuriozalne pomysły...

Autorzy petycji skierowanej do burmistrza Londynu Sadiqa Khana proszą go o ogłoszenie niepodległości Londynu i złożenie ponownej kandydatury do Unii Europejskiej. Mieszkańcy Londynu w 60% opowiedzieli się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w ramach Wspólnoty. 

Petycja umieszczona na stronie internetowej charge.org skierowana jest do burmistrza Londynu Sadiqa Khana. Autorzy proszą go, by "ogłosił niepodległość Londynu od Zjednoczonego Królestwa i złożył kandydaturę" miasta o wstąpienie do Unii Europejskiej. Podczas gdy ogólnokrajowy wynik referendum wynosił prawie 52 proc. na rzecz zwolenników Brexitu, 60 proc. mieszkańców Londynu zagłosowało za pozostaniem we Wspólnocie.

"Londyn to międzynarodowe miasto i chcemy zostać w sercu Europy. Trzeba przyznać, że nie zgadzamy się z resztą kraju. Więc zamiast pasywnie i agresywnie głosować w każdych wyborach jedni przeciw drugim, weźmy formalny rozwód i schrońmy się wśród naszych przyjaciół na kontynencie" - piszą autorzy petycji.
 

 
Paweł Jaworski
Źródło: RMF24 / fot. Pixabay