Logo
Chciał ograniczyć wydatki posłów. Za karę wicemarszałek Tyszka straci swoje stanowisko w poselskiej komisji socjalnej

fot. Stanisław Tyszka / Facebook

17 czerwca 2016 17:44

Stanisław Tyszka, poseł ruchu Kukiz'15 ma stracić stanowisko w poselskiej komisji socjalnej. Wszystko przez to, że chciał ograniczyć wydatki posłów na... poprawę kondycji. Chodzi o 50 tysięcy złotych.

"Nie chciałem, aby pieniądze z komisji poszły na zakup sprzętu piłkarskiego i wynajem boisk [...] jeśli poseł chce zadbać o kondycję, to ma możliwość zakupienia abonamentu (90 zł miesięcznie) karty Multisport, która pozwala korzystać z wielu obiektów sportowych na terenie całego kraju" – mówił Tyszka w wywiadzie dla Newsweek.

"Kiedy pytałem posłów z zespołu do spraw socjalnych o sens takiej dodatkowej inwestycji, odpowiedzieli, że to element dyplomacji. Bo od czasu do czasu reprezentacja Sejmu gra z drużynami innych parlamentów czy reprezentacją TVN. Tylko nie potrafili wskazać wymiernych sukcesów takiej „futbolowej dyplomacji” – dodawał poseł ruchu Kukiz'15.

Z wicemarszałkiem nie zgodziło się prezydium Sejmu, które głosami Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej głosowało za przyznaniem posłom 50 tysięcy złotych na sprzęt piłkarski.

 

Paweł Jaworski
Źródło: Newsweek / fot. Stanisław Tyszka / Facebook