Logo
Chińska gospodarka reformuje się

fot. Wikimedia Commons

27 września 2016 22:56

Chiny to drugą gospodarka na świecie, wciąż utrzymująca wysokie tempo rozwoju. Tym samym oczy świata skupione są na wprowadzanych w Państwie Środka reformach finansowych i strukturalnych. Kraje, które do tej pory borykają się z kryzysem gospodarczym przyglądają się proponowanym rozwiązaniom.

W szczególności reformy długoterminowe przykuły uwagę krajów z grupy G20, koncentrują się one na jak najszybszym znalezieniu efektywnych rozwiązań. Obecne deregulacje w reformach systemów finansowych powodują utratę pieniędzy. Chiny przekonują, że w obecnej sytuacji należy skupić się na wzmocnieniu sektora zatrudnienia, inwestycji i handlu.

Większa liczbą uczestników z krajów rozwijających się podczas szczytu G20 jest możliwe stworzenie kompleksowej agendy zrównoważonego rozwoju 2030. Chiny mają pomóc krajom rozwijającym się w eliminowaniu ubóstwa, optymalizowaniu ich systemów gospodarczych. Dla przykładu kraje, które podobnie jak Państwo Środka mają problem z nadwyżkami produkcyjnymi, mogą się uczyć jak radzić sobie z tym problemem.

Katarzyna Hajduk
Na podstawie: en.people.cn, chinadaily.cn