Logo
Chiny drugim, najbardziej wpływowym państwem na świecie?

fot. Wikimedia Commons

27 września 2016 21:20

Wizerunek Państwa Środka ulega znaczącej poprawie, o czym mogą świadczyć wyniki ostatniej ankiety przeprowadzonej przez China Foreign Languages Publishing Administration's Center for International Communication Studies, Millward Brown oraz Lightspeed GMI.

Eksperci podkreślają, że Chiny dużo zyskały poprzez zaangażowanie krajów rozwijających się z grupy G20. W ankiecie wzięło udział 9500 osób, które określiły, że Państwo Środka pod względem angażowania się w kwestie międzynarodowe plasuje się na drugim miejscu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją, Wielką Brytanią i Niemcami.

Ponadto wyniki pokazały, że ludzie z przedziału wiekowego 18-35 lat są bardziej zachwyceni Państwem Środka i jego osiągnięciami aniżeli starsi. Niektórzy twierdzą, że jest to związane z kreowaniem wizerunku w mediach społecznościowych, do których częściej zagląda młodsza generacja. Także ludzie z krajów rozwijających się, darzą Chiny większym szacunkiem niż ci z wysoko rozwiniętych. Na obraz postrzegania Chin ma również Komunistyczna Partia, która nadaje jej rygorystycznego wizerunku.

Katarzyna Hajduk
Na podstawie: en.people.cn, globaltimes.cn