Logo
Chiny gotowe do objęcia pozycji lidera w sprawach międzynarodowych?

16 stycznia 2017 22:06

W komentarzu dla chińskiej prasy Klaus Schwab, ekonomista i fundator Światowego Forum Ekonomicznego stwierdził, że oczekuje od przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga deklaracji, że Chiny są gotowe do objęcia pozycji lidera w sprawach międzynarodowych.

Ekonomista dodał, że tegorocznym hasłem przewodnim Światowego Forum Ekonomicznego jest świadome i odpowiedzialne przywództwo. "Jesteśmy ludźmi żyjącymi w niestabilnych czasach, liderzy widzący łamanie prawa i nadużycia powinni umocnić swoje pozycje i pokazać, że są w stanie sprostać zadaniu jakim jest odpowiedzialne rządzenie krajem" – podkreślił Schwab.

Ponadto zdaniem ekonomisty liderzy powinni okazać się wyrozumiali na problemy swoich obywateli. Xi Jinping będzie pierwszym chińskim przywódcą, który weźmie udział w Forum. Rozpoczyna się ono we wtorek 17 stycznia. Co więcej będzie on jednym z prelegentów podczas ceremonii otwarcia. Mówiąc o chińskim wzroście gospodarczym i wadze spraw międzynarodowych, Schwab przewiduje, że Xi pokaże również jak Chiny widzą siebie w roli światowego lidera.

Katarzyna Hajduk
Na podstawie: world.huanqiu.com