Logo
Chiny planują dużą konferencję dotyczącą współpracy wokół Jedwabnego Szlaku. Xi Jinping o celach

30 stycznia 2017 13:23

Chiński przywódca był gościem Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, gdzie wygłosił przemówienie podczas ceremonii otwarcia. Xi Jinping zapowiedział, że Państwo Środka zechce zorganizować konferencję dotyczącą współpracy wokół Jedwabnego Szkalu w połowie tego roku.

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego, które odbyło się w zeszłym tygodniu w Davos przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping wygłosił ważne przemówienie podczas ceremonii otwarcia. W czasie wydarzenia zapewnił on, że Państwo Środka jako inicjator projektu Nowego Jedwabnego Szlaku planuje zorganizować w maju bieżącego roku konferencję dotyczącą współpracy międzynarodowej pomiędzy państwami biorącymi udział. Jej głównym celem jest poprawienie komunikacji pomiędzy uczestnikami, wyrażenie opinii i poszukanie rozwiązań mających na celu usprawnienie realizacji projektu.

Tydzień temu podczas Światowego Forum Ekonomicznego przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping podczas swojego przemówienia stwierdził między innymi, że chiński rozwój jest szansą dla świata, a Państwo Środka nie jest jedynie beneficjentem z globalizacji, ale również ma istotny wkład w jego tworzenie. Zdaniem Xi Jinpinga zrównoważony rozwój chińskiej gospodarki daje energię światowej gospodarce. Przewodniczący dodał, że współpraca, którą Chiny nawiązują z innymi krajami również sprzyja stabilizacji ekonomicznej świata i wzrostowi gospodarczemu.

Katarzyna Hajduk
Na podstawie: People’s Daily