Logo
Chiny podbiją internetowy rynek Ameryki Południowej?

fot. Wikimedia Commons

25 listopada 2016 09:42

Chińskie przedsiębiorstwa postanowiły zwiększyć wysiłki w podbijaniu rynku internetowego Ameryki Południowej. Właściciele twierdzą, że to właśnie tam drzemie gigantyczny potencjał, które przyniesie im zyski i "złote możliwości".

Według szacunków stowarzyszenia GSMA liczba użytkowników Internetu na tym kontynencie ma wzrosnąć o 50% do końca dekady. Chiny zaproponowały krajom regionu taktykę "trzy razy trzy", która w praktyce oznacza, że głównie będą rozwijane trzy sektory, którymi są logistyka, energia elektryczna oraz technologia informacyjna, za ich rozwój odpowiedzialne są trzy podmioty: rząd, społeczeństwo i jednostki prywatne, a finanse na całe przedsięwzięcie będą pozyskiwane z trzech źródeł: pożyczek, dofinansowań i ubezpieczeń.

Państwo Środka w szczególności zamierza skupić się na dziedzinie IT, poprzez rozwijanie sprzętu telekomunikacyjnego, wdrażanie nowych technologii, systemów e-commerce. Jak podają statystki w samej tylko Brazylii, która jest drugim krajem z najszybciej rozwijającym się rynkiem internetowym wartym 250 mld dolarów, jest około 110 milionów użytkowników smartfonów. Według danych ujawnionych przez Brazylijski Instytut Badania Opinii Publicznej już w tej chwili chiński gigant Alibaba jest największą platformą internetową w kraju.

Katarzyna Hajduk
Na podstawie: en.people.cn