Logo
Chiny z nowymi pomysłami na poprawę jakości życia obywateli

fot. Pixabay

23 września 2016 17:00

Po 40 latach głębokich reform i transformacji, Chiny wyrosły na drugą potęgę gospodarczą świata, największego eksportera i drugiego pod względem wielkości importera.

Podniósł się również poziom życia obywateli, zmniejszyła skala ubóstwa. Mimo niewątpliwych sukcesów, Państwo Środka boryka się jeszcze z różnymi trudnościami. Kilka z planowanych reform zostało wcielonych do agendy spotkania G20, które odbywało się w Hangzhou. Po pierwsze Chiny postanowiły wprowadzić programy opierające się na dalszej przyszłości, ponieważ to one przyniosą długotrwałe skutki.

Po drugie rządzący będą chcieli przekazać w jaki sposób można podnieść jakość życia obywateli, co zostało uczynione głównie za pomocą technologii. Jak sami mówią, należy skupić się na mieszkańcach, z tego też powodu przyspieszono urbanizację i ulepszono usługi publiczne. Cała seria zagadnień finansowych została omówiona na szczycie G20. Bogate doświadczenie Państwa Środka szczególnie w dziedzinie przemysłu tekstylnego, rolnictwa, czy telekomunikacji powinno stać się inspiracją dla krajów rozwijających się.

Katarzyna Hajduk
Na podstawie: en.people.cn