Logo
Chodakiewicz: Czy w Jedwabnem w roku 1941 była stacja benzynowa?

fot. YouTube

6 sierpnia 2016 10:13

Profesor Chodakiewicz odniósł się do sprawy mordu w Jedwabnem. Na łamach „Do Rzeczy” przypomniał, że narracja dotycząca tamtych wydarzeń nie ma żadnego potwierdzenia w dowodach. Podzielił się również poradą otrzymaną od światowej sławy amerykańskiego profesora medycyny sądowej Jana Moor-Jankowskiego.

„W momencie całkowitego zalewo propagandowego i szantażu moralnego należy tworzyć własną narrację, a zupełnie zignorować dominujący, politycznie poprawny paradygmat” – pisze Chodakiewicz w kontekście sprawy.

Chodakiewicz relacjonuje, że profesora Moor-Jankowskiego szczególnie zainteresowała informacja o oddzieleniu mężczyzn w sile wieku od kobiet, dzieci i starców. „Pogrom bowiem jest chaotyczny i spontaniczny. A masowy mord w Jedwabnem był przemyślany i zorganizowany. Żadnej furii zabijania, tylko zimno wykalkulowana rzeź”.

Ekspert poradził także, abyśmy poszukali pirotechnika, który ustali ile trzeba paliwa żeby spalić 1200 osób. „Z kalkulacji pirotechnicznych wynika, że trzeba by co najmniej cysternę nafty, by spalić tylu ludzi” – pisze Chodakiewicz.

 

Paweł Jaworski
Źródło: Do Rzeczy