Logo
Chrześcijanie w Nigerii zagrożeni. Płoną kościoły

19 lipca 2016 22:30

W Nigerii chrześcijanie muszą codziennie mierzyć się z ogromnymi prześladowaniami. W piątek 15 lipca doszło do kolejnego ataku na kościół katolicki w tym kraju. Informacja ta została potwierdzona przez źródła policyjne stanu Niger w Nigerii. 

Tym razem na szczęście obyło się bez ofiar, ale straty materialne w budynku są bardzo poważne. To między innymi wybite szyby oraz doszczętnie zniszczone instrumenty muzyczne używane do liturgii. Do zdarzenia doszło po piątkowej modlitwie w miejscowym meczecie. Grupa ponad 200 młodych muzułmanów udała się w stronę kościoła katolickiegom wdarła się na jego teren, poniewierając mędzy innymi pełniącego tam swą służbę pracownika ochrony. W tym czasie w kościele znajdowało się kilka modlących się kobiet, które także zostały poturbowane. Niektóre z nich w wyniku poniedionych obrażeń trafiły nawet do szpitala. Napastnicy zarzucili katolikom właśnie to, że modlili się w piątek, który jest ich zdaniem dniem modlitw muzułmanów. 

Obecnie w Nigerii jest 49,3 proc. chrześcijan i 48,8 proc. wyznawców islamu; 1,4 proc. stanowią wyznawcy religii tradycyjnych, a 0,5 proc. bez wyznania.

Paweł Jaworski

Źrodło: emde/pl.radiovaticana.va