Logo
Ciężki czas dla "Wyborczej". Agora zwolni więcej pracowników, niż zapowiadała

6 grudnia 2016 16:30

Zarząd spółki Agora, która jest właścicielem m. in. "Gazety Wyborczej" podjął decyzję o zwiększeniu skali zwolnień grupowych.  Zamiast zapowiadanych 135, zostanie zwolnionych 190 pracowników. 

Zwolnienia grupowe ruszyły w Agorze w połowie października, po tym jak kierownictwo spółki porozumiało się co do ich warunków ze związkiem zawodowym. Redukcje obejmują głównie zespół „Gazety Wyborczej”. We wtorek spółka w komunikacie giełdowym podała, że zarząd zdecydował się zwiększyć skalę zwolnień do 190 pracowników, czyli 9,6 proc. osób zatrudnionych obecnie na etatach. Zarząd poinformował, że „zwróci się do związku zawodowego działającego przy spółce i rady pracowników spółki o przystąpienie do konsultacji w powyższej sprawie oraz powiadomi właściwy urząd pracy o zamiarze zwiększenia liczby osób objętych zwolnieniami grupowymi w spółce". 

W trzech kwartałach średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” wynosiła 143 302 egz., o 9,66 proc. mniej niż rok wcześniej, a w październiku „GW” pierwszy raz pod względem sprzedaży została wyprzedzona przez „Super Express”. W połowie października cena egzemplarza „Gazety Wyborczej” wzrosła z 2,90-3,50 zł do 2,99-4,49 zł, ponadto zmieniono dni ukazywania się niektórych dodatków. Jednocześnie nastąpiły roszady w kierownictwie dziennika i w nowej wersji uruchomiono jego serwis internetowy, w którym od połowy września emitowanych jest kilkanaście autorskich cykli wideo.

NW

Źródło: wirtualnemedia.pl