Logo
Clinton ostro o Trumpie: ma problemy psychiczne

www.teapartytribune.com

3 czerwca 2016 10:02

 

Walcząca o nominację Demokratów, Hilary Clinton nie pozostaje dłużna swojemu republikańskiemu rywalowi i ostro krytykuje jego kandydaturę stwierdzając, że wybranie Trumpa na prezydenta byłoby "historycznym błędem".

Podczas czwartkowego wiecu wyborczego w Kaliforni kandydat GOP na prezydenta domagał się umieszczenia Hilary Clinton w więzieniu za tzw. aferę mailową i narażanie bezpieczeństwa kraju. Demokratka nie pozostaje mu jednak dłużna i sama wysuwa wobec Trumpa ciężkie działa. Zdaniem Clinton, Trump jest nieracjonalny i zupełnie nieprzygotowany do zadań jakie stawiać będzie przed nim prezydentura. Co więcej, jak mówiła była szefowa amerykańskiej dyplomacji aż strach pomyśleć, co stanie się gdy w ręcę tak nieodpowiedzialnego człowieka trafią kody nuklearne.

Myślę, że osoba, która otrzyma nominację Republikanów, nie jest odpowiednia do sprawowania urzędu prezydenta – mówiła Clinton dodając, że następny prezydent Stanów Zjednoczonych powinien zagwarantować Amerykanom przede wszystkim bezpieczeństwo. Nawiązała tym samym do planów Trumpa odnośnie opuszczenia przez USA struktur NATO.

Była pierwsza dama dodała także, że nie rozumie dziwacznych fascynacji Trumpa dyktatorami.

Sentyment Trumpa dla tyranów pozostawiam jednak psychologom – podsumowała.

C.

 

za:tvp.info