Logo
Clinton z nominacją Demokratów i poparciem Obamy?

fot. Wikimedia Commons

7 czerwca 2016 09:00

 

Jak poinformowała agencja AP (Associated Press) Hilary Clinton zapewniła już sobie głosy wystarczającej liczby delegatów by uzyskać nominację Demokratów na krajowej konwencji tej partii, która odbędzie się w dniach 25-28 lipca w Filadelfii.

Zgodnie z doniesieniami AP była sekretarz stanu zdobyła niezbędne minimum do uzyskania nominacji prezydenckiej Demokratów, a więc głosy 2.383 delegatów. Poparcie dla Clinton zadeklarowali ponadto tzw. superdelegaci, którzy głos oddawać mogą na dowolnie przez siebie wybranego kandydata. Jak wyliczyła AP była pierwsza dama może liczyć na poparcie aż 571 superdelagatów.

Jeśli doniesienia amerykańskiej agencji prasowej okażą się prawdziwe Hilary Clinton będzie pierwszą w historii USA kobietą, która wystartuje do urzędu prezydenta z ramienia jednej z dwóch największych partii.

Pomoc Clinton zaproponował także obecny prezydent USA, do tej pory niemieszający się w kampanię. Jak podaje AP Barack Obama w najbliższych dniach udzieli oficjalnego poparcia kandydatce Demokratów.

C.

 

Źródło: RMF24 / fot. Wikimedia Commons