Logo
Ćwierćfinał jest nasz! Polska zwycięża po rzutach karnych!

25 czerwca 2016 17:14

Polska jest pierwszym ćwierćfinalistą Euro 2016 we Francji. 90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne.

Polacy świetnie zaczęli mecz i często gościli w polu karnym Szwajcarów. Brakowało szczęścia po strzale Milika, który zmarnował szansę na bramkę w pierwszych minutach meczu. W 39 minucie uśmiechnęło się do nas szczęście. Dobry kontratak wykorzystał Jakub Błaszczykowski i zdobył bramkę na 1:0. Pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli Szwajcarzy. Pod koniec meczu, kiedy wydawało się, że do szczęścia potrzeba wystarczy bramka z pierwszej połowy, pięknym strzałem popisał się Shaqiri i wyrównał wynik. 90 minut nie wyłoniło zwycięzcy.

W dogrywce tempo zdecydowanie zwolniło, ale utrzymujący się remis mogliśmy zawdzięczać jedynie Fabiańskiemu, który fenomenalnie bronił bramki polskiej reprezentacji.

Pokonaliśmy Szwajcarię w rzutach karnych 5:4