Logo
Czeczeni z Białegostoku, Łomży i Warszawy wspierali ISIS. Andruszkiewicz będzie domagał się kontroli w ośrodkach dla cudzoziemców

fot. Prosto z Mostu

8 września 2016 21:35

W związku z wczorajszą informacją dotyczącą postawienia zarzutów działalności w zorganizowanej grupie przestępczej oraz gromadzenia pieniędzy na wsparcie działań terrorystycznych Państwa Islamskiego dla czterech obywateli Czeczenii mieszkających w Polsce, poseł Adam Andruszkiewicz zapowiedział, że będzie domagał się kontroli ośrodków dla cudzoziemców.

Grupa przestępcza w 2014 roku działała na terenie Białegostoku, Łomży, Warszawy oraz Turcji i zajmowała się gromadzeniem środków finansowych mających służyć finansowaniu przestępstw o charakterze terrorystycznym przez tzw. Państwo Islamskie. Akt oskarżenia w tej sprawie skierował Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku. Czterech mężczyzn werbowało bojowników do wojny w Syrii i Iranie, kupowało sprzęt paramilitarny, który następnie trafiał do dżihadystów oraz pomogło w pobycie i rekonwalescencji jednego z bojowników Państwa Islamskiego na terenie Polski.

Poseł Adam Andruszkiewicz (Kukiz'15, Endecja) odniósł się do sprawy na swoim profilu społecznościowym i zapowiedział uważne monitorowanie sytuacji oraz interwencję w sprawie kontroli w ośrodkach dla cudzoziemców ze strony Ministerstwa Spraw Zewnętrznych i Administracji. 

"Jak doniosła Wirtualna Polska, Czeczeni działający m.in. na terenie Białegostoku, Łomży i Warszawy, wspierali czynnie islamskich terrorystów z ISIS. Jeszcze w tym tygodniu zwrócę się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji aby przeprowadzono szczegółowe kontrole w ośrodkach dla cudzoziemców. Ponadto ponownie zapytam, czy rząd PiS nie zamierza przyjmować do Polski islamskich imigrantów. Musimy pilnować naszego bezpieczeństwa! Będę monitorować tę sprawę" - napisał poseł.

 

PJ
Źródło: Adam Andruszkiewicz / Facebook