Logo
Czy to koniec KOD? Minimum 90 tys. zł ze zbiórek trafiło na konto... firmy Kijowskiego

fot. Paweł Jaworski

5 stycznia 2017 00:01

Co najmniej 90 tys. złotych ze zbiórek prowadzonych przez Komitet Obrony Demokracji trafiło do firmy... Mateusza Kijowskiego. To faktury za usługi informatyczne dla KOD, który twierdzi, że nie pobiera wynagrodzenia i choć potwierdził autentyczność faktur to uważa, że ktoś próbuje wzniecić wokół niego aferę.

Mateusz Kijowski wraz z żoną Magdaleną prowadzą od maja 2014 roku spółkę MKM-Studio. Prezesem jest Mateusz Kijowski, ale członkiem zarządu jego żona, która posiada 95% udziałów. Pozostałe 5% to "działka" lidera Komitetu Obrony Demokracji. Od marca do sierpnia ubiegłego roku z konta KOD na konto spółki Kijowskiego trafiło sześć przelewów, każdy z nich na kwotę 15 190,50 zł. Wszystkie wystawione przez... Mateusza Kijowskiego. KOD płacił między innymi za hosting strony, obsługę domeny, utrzymanie poczty elektronicznej na okres 3 miesięcy (4920 zł). 

Na spotkaniu z sympatykami Komitetu Obrony Demokracji w Słupsku Mateusz Kijowski na pytanie dotyczące źródła utrzymania odpowiedział: "Ze wsparcia rodziny". 

PJ
Źródło: Rzeczpospolita