Logo
Czy Polska jednak pomoże uchodźcom? Waszczykowski: „To możliwe”

www.commons.wikimedia.pl

8 maja 2016 11:30

"Jesteśmy w dyskusjach unijnych na temat, jak rozwiązać problem Libii, w jaki sposób pomóc Libii odtworzyć w tej chwili państwowość, uczestniczymy we wszystkich przedsięwzięciach międzynarodowych, które dotyczą wsparcia uchodźców, czy to w Jordanii, czy to w Libanie, czy to w Turcji"- stwierdził szef MSZ Witold Waszczykowski w TVN24.

Okazuje się, że Polska ma swój program pomocy syryjskim uchodźcom w Libanie i za kilka tygodni rząd ten program uruchomi. Zostanie on sfinansowany ze środków wygospodarowanych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Program ma na celu doposażenie tamtejszej ludności, między innymi: opłaci mieszkania i żywność dla od 6 do 10 tys. ludzi.

 "Nie ma kryzysu emigracyjnego, bo emigrantów nie ma obowiązku nikt przyjmować. (...) Natomiast jest problem uchodźców z obszarów kryzysowych, wojennych, takich jak Syria czy Libia i my w tym uczestniczymy. Polska bierze udział we wszystkich szczytach organizowanych przez UE na temat rozwiązywania kryzysu uchodźców, na temat pomocy dla Turcji i innych krajów”- komentował szef resortu.

paw

Źródło: www.onet.pl