Logo
Czy Szydło zlikwiduje umowy śmieciowe?

www.commons.wikimedia.pl

19 maja 2016 08:53

Premier RP Beata Szydło w Sygnałach Dnia, stwierdziła, że: „W Polsce mamy ogromny problem bardzo niskich wynagrodzeń. Wprowadzamy minimalną stawkę 12 zł za godzinę, bo ludzie pracują za głodowe stawki. Musimy też zlikwidować umowy śmieciowe, bo to patologia, która musi być wyeliminowana z rynku pracy, bo pracownik ma godnie zarabiać i mieć zabezpieczenie warunków pracy”.

Szydło zadeklarowała opiekę nad przedsiębiorcami.

„Ministerstwo Rozwoju pracuje nad kodeksem – oni to nazywają konstytucją – dla przedsiębiorców, który będzie zawierał szereg rozwiązań ułatwiających i odciążających przedsiębiorców. By mogli prowadzić bardziej efektywnie swoje firmy, by obciążenia na nich były mniejsze”.

Szefowa rządu podjęła się również skomentowania bieżącej sytuacji dotyczącej bardzo głośnego ratingu Polski.

„Jestem spokojna, że będziemy te wskaźniki poprawiać przez kolejne pół roku. Przez ostatnie pół roku program 500+ jeszcze nie zafunkcjonował w wypłacanych środkach. To wielki program demograficzny, ale również wiążemy z tym nadzieję na koło zamachowe dla polskiej gospodarki. Spadek inwestycji był naturalny, bo weszliśmy w nową perspektywę finansową z UE, więc teraz czekamy, by te inwestycje ruszyły. Ogromna praca czeka samorządy, a także resort infrastruktury. Nie ma tu niczego nadzwyczajnego, początek nowej perspektywy finansowej właśnie tak się zaczyna”.

 

paw

Źródło: www.kresy.pl