Logo
Czy twór współzałożyciela "Gazety Wyborczej" przetrwa? Pacewicz apeluje o "abonament na wolność" [WIDEO]

fot. OKO.press / YouTube

26 października 2016 14:07

Ciemne chmury nad Fundacją OKO, która tworzy serwis internetowy OKO.press, mający na celu wychwytywanie kłamstw polityków. Jak do tej pory udało się wychwycić niemal wyłącznie polityków rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, a już wkrótce redakcja może nie mieć okazji do "rzetelnego i jakościowego" dziennikarstwa.

Piotr Pacewicz, współzałożyciel "Gazety Wyborczej" w emocjonalny sposób zaapelował do czytelników i fanów OKO.press o wpłaty, które zapewnią dalsze utrzymanie serwisu i działalność dziennikarzy. Do akcji włączyła się także Agnieszka Holland i prezydent Sopotu - Robert Biedroń wraz z partnerem.

"Zakładamy – i trzymamy kciuki za to, że się nie pomylimy – że rzetelne, jakościowe dziennikarstwo się obroni i będziemy w stanie pracować przez kolejne miesiące i lata. Twoje pieniądze przeznaczymy na działalność statutową – dzięki Tobie OKO.press będzie walczyć z kłamstwem w życiu publicznym, korupcją, nepotyzmem, spisze czyny i rozmowy, w które aż trudno uwierzyć" - piszą na swojej stronie.

PJ
Źródło: OKO.press