Logo
Deportacje imigrantów mogą trwać latami

13 sierpnia 2016 11:45

W Nadrenii Północnej-Westfalii na liście do wydalania z Niemiec znajduje się 2 tys. afrykańskich imigrantów z Maghrebu. Według obecnych standardów, ich deportacja może trwać nawet...20 lat.

Jeden samolot liniowy może zabrać tylko cztery osoby, co oznacza, że proces deportacji będzie ciągnął się latami. Minister spraw wewnętrznych landu Ralf Jaeger (SPD) apeluje do rządu federalnego o złagodzenie wymagań przy transportowaniu migrantów. Chodzi o osoby, które weszły w konflikt z prawem.

Inną istotną przeszkodą są kraje, z których przybyli migranci. Państwa te często odmawiają przyjęcia swoich obywateli z powrotem. Niemieckie MSZ wspólnie z urzędnikami z Maroka, Tunezji i Algierii chce jednak zorganizować grupy robocze, które zajęłyby się niezbędnymi formalnościami. 

Imigranci z Afryki Północnej najczęściej wchodzą w konflikt z prawem spośród wszystkich tzw. "uchodźców". To właśnie ta grupa przybyszy odpowiedzialna jest za molestowanie Niemek podczas nocy sylwestrowej w Kolonii. Władze federalne podkreślają, że osoby, które "nie potrafią korzystać z niemieckiej gościnności", powinny być natychmiastowo deportowane.

 

źródło: dw.de

N.