Logo
"Die Welt": polityka łączenia rodzin sprowadzi do Niemiec dodatkowo pół miliona Syryjczyków

4 stycznia 2017 20:51

Według dziennika "Die Welt" aż 500 tysięcy uchodźców syryjskich, przybyłych od 2015 roku, będzie mogło w średnioterminowej perspektywie sprowadzić drugie tyle krewnych. Gazeta zwróciła uwagę na rosnącą liczbę wiz wydawanych w Niemczech w ramach łączenia rodzin.

Bazując na danych z niemieckiego MSZ dziennik podaje, że w pierwszych trzech kwartałach 2016 roku wydano ponad 70 tys. wiz w ramach łączenia rodzin. W całym 2015 roku było to – według informacji „Die Welt” - ok. 50 tys., a w 2014 roku ok. 30 tys. "W maju ubiegłego roku Federalny Urząd Migracji i Uchodźców (BAMF) prognozował, że statystyczny syryjski uchodźca w Niemczech sprowadzi „od 0,9 do 1,2 członka rodziny”. Gdyby miało się to potwierdzić, w ślad za ok. 500 tys. Syryjczyków, którzy przybyli (do Niemiec) od 2015 roku może w perspektywie średnioterminowej przyjechać drugie tyle członków ich rodzin" – pisze „Die Welt”.

Problem dostrzegł także wiceprzewodniczący Bundestagu Johannes Singhammer (CSU), który ostrzegł, że wkrótce do Niemiec w ramach łączenia rodzin przybędzie znacznie więcej ludzi niż w wyniku postępowania azylowego. Polityk opowiedział się za pomocą potrzebującym w ich państwach poprzez tworzenie "bezpiecznych przystani", czyli "chronionych przez Zachód i prowadzonych przez ONZ ośrodków" w krajach, z których przybywa najwięcej uchodźców.

 

MR

źródło: dziennik.pl