Logo
Drakońskie kary dla kibiców Legii: tysiące euro, zakazy stadionowe

29 października 2016 13:57

Hiszpańskie sądy bezlitosne wobec kibiców Legii. Na osoby, które brały udział w zamieszkach nałożono wielotysięczne grzywny i zakazy stadionowe. 

O konsekwencjach hucznego wyjazdu Legionistów na mecz w Lidze Mistrzów, poinformowała hiszpańska "Komisja Przeciwko Przemocy, Homofobii, Ksenofobii i Braku Tolerancji w Sporcie." Najsurowiej potraktowano dwie osoby, które "były najaktywniejsze w trakcie incydentów, oskarżono je o rzucanie w funkcjonariuszy tępymi narzędziami". Muszą zapłacić 10 tys. euro i przez dwa lata mają zakaz wstępu na obiekty sportowe w Hiszpanii. Lżejszy los spotkał kibica, który "na stadionie zaatakował funkcjonariusza kulą ortopedyczną" (4 tys. euro, zakaz stadionowy na 6 miesięcy) i tego, który "zaatakował jednego z miejscowych sympatyków" (3,5 tys. euro i zakaz stadionowy na 6 miesięcy)”. Reszta sankcji jest spowodowana utrudnianiem funkcjonariuszom wykonywania obowiązków oraz obelgi słowne. 

UEFA nie zajęła się awanturami, które miały miejsce poza stadionem, czego najbardziej obawiał się klub z Warszawy. Uznano, że w geście federacji leżą tylko incydenty na stadionach. 

źródło: tvn24.pl
BS