Logo
Duda o słowach Papieża: Jeśli ktoś będzie chciał do nas przyjechać, zostanie przyjęty. Nie zgadzamy się na to, żeby siłą sprowadzano ludzi do Polski

fot. Wikimedia Commons

28 lipca 2016 09:08

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z papieżem Franciszkiem przy okazji organizowanych w Polsce Światowych Dni Młodzieży. O treści i tematach prezydent poinformował na briefingu w Krakowie.

"Mówiłem papieżowi o sytuacji w Polsce, o tym, jaka jest sytuacja rodzin, o polityce prorodzinnej, która jest realizowana. Rozmawialiśmy o ŚDM. Cieszył się, że przyjechało wielu pielgrzymów" – mówił prezydent.

Andrzej Duda przyznał, że w rozmowie nie pojawił się temat uchodźców.

"W ogóle nie rozmawialiśmy o tym. Każdy słyszał to, co powiedział Ojciec Święty, a mogę powiedzieć to, co zawsze. My jesteśmy krajem, który jest oparty na wartościach i nie odmawiamy pomocy nikomu. Jeżeli ktoś będzie chciał do nas przyjechać, zwłaszcza, jeżeli jest uchodźcą i ucieka przed wojną, zostanie z całą pewnością przyjęty. Natomiast nie zgadzamy się na to, żeby siłą sprowadzano ludzi do Polski, żeby zmuszano ich do tego, żeby przebywali, bo są wolnymi ludźmi. Mają prawo wybrać miejsce. Jeżeli ktoś wybierze Polskę, to tę pomoc otrzyma" – mówił prezydent.

 

PJ
Źródło: 300polityka