Logo
Duda odpowiada na groźby Schetyny dotyczące postawienia go przed Trybunałem Stanu! "Niczego się nie boję"

fot. prezydent.pl

18 stycznia 2017 09:32

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do gróźb, jakie formułował przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jak mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Konradem Piaseckim w Gościu Radia ZET, za podpisanie przez obecnego prezydenta budżetu, zechce postawić go przed Trybunałem Stanu. Co na to sam zainteresowany?

"Jeżeli będę miał możliwość, to postawię prezydenta przed Trybunałem Stanu. Zaakceptował i podpisał nielegalnie przyjęty budżet. Nie będzie świętych krów w polskiej polityce. Ci, którzy łamią prawo, odpowiedzą za to" – mówił Schetyna.

"Panie redaktorze, ja się niczego nie boję, jeżeli chodzi o politykę. Natomiast powiem tak: podpisałem budżet po analizie całej sprawy, a czasu było bardzo dużo, bo proszę pamiętać o tym, że to słynne głosowanie budżetowe, którego dotyczyła cała dyskusja, odbyło się 16 grudnia, w związku z czym czasu naprawdę było bardzo dużo po to, żeby ten problem analizować i ja go przeanalizowałem. Zresztą przeprowadziłem działania w tym zakresie absolutnie niestandardowe, dlatego że wystąpiłem również z konkretnymi pytaniami do marszałka Sejmu,  jeżeli chodzi o przebieg głosowań. Pan marszałek Sejmu mi na piśmie odpowiedział. Podpisałem budżet w pełnym przekonaniu, że został on uchwalony prawidłowo i że wszystko co odbyło się, odbyło się prawidłowo. Marszałek zrobił to, co mógł, aby Sejm mógł pracować sprawnie, dlatego że na sali plenarnej było zakłócenie, które uniemożliwiało Sejmowi pracę, w związku z czym marszałek miał prawo przenieść obrady do innego pomieszczenia" – odpowiadał prezydent Duda.

PJ
Źródło: RMF FM