Logo
"Duda Pomoc" i "Polityka zagraniczna". Kancelaria Prezydenta podsumowuje pierwszy rok urzędowania [WIDEO]

6 sierpnia 2016 15:07

Mija rok od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na urząd prezydenta RP. Z tej okazji jego kancelaria zaprezentowała dwa nagrania wideo, które zawierają podsumowanie pierwszego okresu rządów. Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej prezydenta RP, jednym z najważniejszych wydarzeń tego okresu był szczyt NATO w Warszawie, którego prezydent był gospodarzem.

.Pierwszy film udostępniony przez Kancelarią Prezydenta przedstawia bilans inicjatywy "Duda Pomoc", o której prezydent mówił jeszcze w kampanii wyborczej. Chodzi o działające przy KPRP Biuro Interwencji Pomocy Prawnej. W ciągu ostatniego roku zgłoszono tam 18 tys. spraw. 3 tys. pokrzywdzonych przyjęto bezpośrednio w prezydenckiej kancelarii.

Film można zobczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=jkx4k8w0_1Q

Drugi film stanowi podsumowanie polityki zagranicznej Andrzeja Dudy. KPRP przypomina, że prezydent złożył do tej pory 29 wizyt zagranicznych. Pierwszym celem jego podróży była Estonia, gdzie w związku z Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych wygłosił przemówienie o znaczeniu prawa międzynarodowego dla pokoju na świecie i roli Europy Środkowo-Wschodniej dla stabilności na kontynencie.

Film można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=xT5eY8t2gA0

6 sierpnia 2015 roku Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i tym samym rozpoczął pięcioletnią kadencję prezydenta RP. 

Natalia Wiślińska

Źródło: prezydent.pl