Logo
Duda: Przygotowujemy się do wyjścia na ulice i policzenia się

19 grudnia 2016 12:23

Piotr Duda zapowiada, że NSZZ Solidarność szykuje się do manifestacji . Przewodniczący związku mówi wprost, że powodem, dla którego opozycja chce odsunać rząd Prawa i Sprawiedliwości od władzy jest dezubekizacja, zmniejszenie emerytur byłym funkcjonariuszom aparatu PRL.

"To jest bezczeszczenie tych dni. Oni mają w nosie tych, którzy polegli [13 grudnia]. Interes jest jeden: zrobić wszystko, by odsunąć PiS od władzy. Dziwię się tym, którzy mówią, że rząd stracił mandat w sprawowaniu władzy. Petru niech się lepiej do święta 6 króli przygotowuje. Społeczeństwo dziś obchodzi 500+, wiek emerytalny. Dziś lustracja dzieje się na naszych oczach. Stąd ten wściekły atak" – mówił Piotr Duda w TVP Info.

"Dziś KOD i Kijowski plecie bzdury, że odbierana jest godność pracownika. Nie wie, co się stało w interesie pracownika. Działa RDS. To, co się dzisiaj dzieje to wielka hucpa. Jeśli druga strona myśli, że będziemy się temu biernie przyglądać, to się myli. Ja dostaje setki telefonów z pytaniem: co robimy? Przygotowujemy się do wyjścia na ulice i policzenia się. Jeśli druga strona chce się policzyć na ulicy, to się policzymy. My ich czapkami przykryjemy. Nie będziemy bierni" – dodawał.