Logo
"Dumna, suwerenna Polska" niepokoi komentatorkę programu w TVN

fot. screen z TVN

19 czerwca 2016 17:37

W programie "Drugie śniadanie mistrzów" emitowanego na antenie TVN komentowano kwestię otwarcia terminalu LNG w Świnoujściu. Rozmowę przyćmił jednak monolog jednej z komentatorek, która stwierdziła, że określenia takie jak"dumna, suwerenna Polska" – budzą jej niepokój.

Wideo z fragmentem programu Marcina Mellera i kontrowersyjnym komentarzem Marty Masady obiegło już sieć. W towarzystwie Joanny Kos-Krauze, Grażyny Plebanek oraz Redbad Klijnstra poruszono także temat referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej. Goście podzielali obawy, że "możemy obudzić się w zupełnie innym świecie".

Pod koniec programu Marta Masada podzieliła się z widzami TVN24 spostrzeżeniem dotyczącym otwarcia terminalu LNG w Świnoujściu: Jeśli chodzi o uwagę na słowa, to dzisiaj przez kwadrans będąc w pokoju gdzie byłyśmy przygotowywane wyraz "suwerenność" padł, nie wiem, piętnaście razy? W jednym wystąpieniu. I zaczyna mnie to co raz bardziej niepokoić bo ten dyskurs jest tak właśnie budowany. I ta "suwerenność", "suwerenna Polska", "dumna, suwerenna Polska" to jest naprawdę niepokojące.

 

Paweł Jaworski
Źródło: TVN24 / fot. screen z TVN24