Logo
Dunka walcząca z ISIS:są łatwym celem do zabicia

wykop.pl

3 czerwca 2016 09:08

 

23-letnia Dunka porzuciła wygodne życie w Kopenhadze i przyłączyła się do wojsk zwalczających ISIS w Syrii i Iraku.

Joanna do Syrii wyjechała w 2014 roku. Ponad rok walczyła w szeregach kurdyjskich oddziałów zwalczających ISIS i przyznaje, że ci "nieustraszeni" bojownicy to w gruncie rzeczy łatwa zdobycz. Zdaniem Joanny dżihadyści są dobrzy jedynie w składaniu swego życia w ofierze. Są niewyszkoleni i zupełnie nieprzygotowani do walk- twierdzi 23-letnia Dunka. Nie można im natomiast odmówić bestialstwa.

Joanna w 2015 roku wraz z innymi żołnierzami wkroczyła do uwolnionego z rąk ISIS Mosulu. To, co tam zobaczyła przechodziło wszelkie oczekiwania. Kobieta wspomina widok 10-latki wykrwawiającej się na śmierć po gwałcie jakiego dokonali na dziecku islamiści.

Tam w piwnicach domów znaleźliśmy dziewczęta, trzymane pod kluczem jako "niewolnice seksualne". Wszystkie były poniżej 16. roku życia- mówi kobieta i dodaje, że w jednym ze szpitali w mieście spotkała chrześcijankę z Syrii. Dziewczyna niestety zmarła. Miała 11 lat i była w ciąży z bliźniakami...

W 2016 roku Joanna wróciła do Danii, gdzie natychmiast dostała policyjne zawiadomienie, że jeśli jeszcze raz wyjedzie do Syrii grozić jej będzie 6 lat więzienia.

C.

 

za:rmf24