Logo
Dwukrotna mistrzyni olimpijska: "Na zawody chodzę z różańcem"

13 sierpnia 2016 10:43

Simone Biles, dwukrotna mistrzyni olimpijska z Rio, otwarcie powiedziała, komu zawdzięcza swoje sukcesy. "Talent jest darem od Boga dla ciebie. To co zrobisz ze swoim talentem, jest twoim darem dla Boga".

Jej ojciec odszedł od rodziny, kiedy Simone była jeszcze niemowlakiem. Matka, uzależniona od alkoholu i narkotyków, oddała 6-letnie dziecko pod opiekę dziadków. Ci zaszczepili w niej wiarę katolicką. Razem z nimi Simone chodziła co niedzielę na poranną Mszę świętą. I robi to do dzisiaj.

Wczoraj wywalczyła dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych złoty medal w wieloboju gimnastycznym. Wcześniej, w tej samej dyscyplinie, 19-latka stanęła na najwyższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej. Oprócz dwóch złotych krążków, utalentowana gimnastyczka w ostatnich trzech latach w różnych dyscyplinach gimnastycznych zdobywała tytuł mistrza świata aż...10 razy. 

Jej talent został zauważony przez dziadków. Już w młodym wieku Simone lubiła wspinać się po meblach i innyczh rzeczach. W wieku 14 lat zaczęła przygodę z profesjonalną gimnastyką i szybko okazało się, że nie ma sobie równych. Mimo to, zawodniczka pozostaje skromna. "Gdyby nie Bóg i wspaniali ludzie, którzy mnie otaczają, nie byłoby mojego sukcesu".

 

źródło: wpolityce.pl/Miesięcznik WPIS

N.