Logo
"Dzień hańby". Kukiz'15 publikuje spot [WIDEO]

fot. Paweł Jaworski

21 października 2016 23:53

Kukiz'15 opublikował na swoim kanale na Youtube spot o nazwie "Dzień hańby". Nagranie nawiązuje do uchwały "Deklaracji pamięci i solidarności Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Najwyższej Ukrainy" przyjętej przez niżsżą izbę polskiego parlamentu.

"Wielka koalicja PiS-PO-Nowoczesna-PSL poparła skandaliczną uchwałę nr 946, którą przepraszają Ukrainę za... nasz projekt o ludobójstwie na Wołyniu dokonanym przez OUN-UPA! Partiokracja właśnie pokazała co sądzi o prawdzie historycznej i wielu tysiącach zamordowanych Polaków podczas Rzezi Wołyńskiej. Powiedzieć, ze to skandal to powiedzieć mało. To po prostu hańba. 
Kukiz'15 bez względu na wszystko będzie walczył o zakaz propagowania banderyzmu oraz o politykę zagraniczną i historyczną opartą na prawdzie!" -
 czytamy na Facebooku ugrupowania Pawła Kukiza.

Przyjęta uchwała mówi m.in. o „walce polskich i ukraińskich sił opozycji antykomunistycznej, która dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”. W tym miejscu należy dodać, że największą siłą antykomunistyczną na Ukrainie podczas II wojny światowej, było UPA. Uchwałę można zatem odczytać poniekąd jako oddanie czci formacji, której żołnierze mieli polską krew na rękach.