Logo
Dzierżawski: Posłowie PiS ujawnili swoją obludę

6 października 2016 01:01

Mariusz Dzierżawski, przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w ostrych słowach skrytykował odrzucenie przez sejmową komisję sprawiedliwości i praw człowieka projektu komitetu "Stop Aborcji". 

Dzierżawski odniósł się m. in. do niespodziewanego procedowania na posiedzeniu komisji projektu ustawy antyaborcyjnej. Jesteśmy zaniepokojeni trybem zwołania tej komisji, jeśli zaproszenie na komisję przychodzi pięć godzin przed jej rozpoczęciem. Nie mieliśmy czasu, aby nasi eksperci się na niej pojawili – powiedział Dzierżawski. Wskazał równiez, że inicjatywa to nie tylko 600 tys. podpisów, które wpłynęły do Sejmu, ale głos 2/3 Polaków, którzy się sprzeciwiają aborcji. Rządzący mogą lekceważyć głosy obywateli, tak robiła PO i źle na tym wyszła. Jeśli kierownictwo PiS ten projekt odrzuci, zlekceważy swoich wyborców – powiedział.

Po odrzuceniu projektu „Stop Aborcji” przez sejmową komisję Mariusz Dzierżawski powiedział, że jest mu żal „mordowania dzieci”. Wstyd mi za polityków, którzy oszukali swoich wyborców – mówił. Podkreślił że 2/3 Polaków popierało ten projekt. Dobrze by było, gdyby rządzący wzięli to pod uwagę. Jeśli posłowie PiS się teraz tak się zachowali, to ujawnili swoją obłudę – wskazał. Jego zdaniem projekt jest bardzo ludzki i łagodny dla dzieci, które chce ocalić.

NW

Źródło: TVP Info