Logo
Dziwne wywody byłego prezydenta na spotkaniu w Pile. "Wymyśliłem prosty wzór Wałęsy na demokrację, podzieliłem ją na trzy segmenty..."

6 grudnia 2016 21:31

Lech Wałęsa podczas spotkania w Pile w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Polsce” zorganizowanego przez KOD, przedstawił zgromadzonym dosyć osobliwą wizję świata.

Epoka ziemi, epoka kraju czy państwa – to upada. Pojawiła się epoka intelektu, informacji i globalizacji i większych zorganizowań, ale żeby ona powstała, to musimy się na to zgodzić. Tę epokę nazywam epoką słowa. Najpierw było słowo między nami, a potem to słowo zamieni się w ciało. Bo pytań jest naprawdę wiele. Technologię doprowadziliśmy do takiej wysokości, że wiele tematów nie mieści się w naszych państewkach – mówił były prezydent. 

Jestem świadkiem, że kiedy zabieraliśmy się za komunizm, to mi mówiono, bo pytałem się prezydentów, premierów, a nawet królów, że nie wyrwiemy się z tego systemu. A jednak, jednak Polak potrafi. Miałem taką koncepcję, żeby was wszystkich zorganizować, uzyskać wolność dla kraju i oddać ją wam. I to wykonałem – kontynuował Wałęsa.

Wymyśliłem prosty wzór Wałęsy na demokrację, podzieliłem ją na trzy segmenty. Pierwszy to prawo i konstytucja – 30%, drugie 30% daje na to, jak ludzie się w tym zachowują, kolejne 30% dałem na bogactwo społeczeństwa – stwierdził były prezydent. 

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl