Logo
Egipski minister o katastrofie Airbusa A320: nie można wykluczyć zamachu

wykop.pl

20 maja 2016 10:48

 

Zdaniem ministra lotnictwa cywilnego Egiptu, Szerifa Fathiego bardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy lecącego z Paryża do Kairu samolotu linii EgyptAir jest atak terrorystyczny niż awaria techniczna.

Airbus A320 z 66 osobami na pokładzie wystartował w środę z lotniska Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu kilka minut po godz. 23.00 i zgodnie z planem miał wylądować w Kairze o 3.15. Jednak godzinę przed lądowaniem maszyna zniknęła z radarów a o jej losie nie było nic wiadomo przez kolejne kilka godzin.

Jak informują greckie media samolot spadł do morza najprawdopodobniej 130 mil morskich od wyspy Karpathos.Grecki minister obrony Panos Kammenos podał, że maszyna wykonała dwa gwałtowne obroty po czym nagle straciła wyskość i zaczęła spadać.  

Tymczasem, egipskie władze twierdzą, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zaginięcia samolotu jest atak terrorystyczny. Podobnego zdania jak prezydent Francji, Francois Hollande, który nie wyklucza żadnej z hipotez dotyczących katastrofy.

Jak podają władze lotnictwa cywilnego Grecji kontakt z pilotami airbusa do godz. 2.00 w nocy był bardzo dobry. Obydawj byli w dobrych nastrojach i nie zgłaszali problemów. Wśród 66 pasażerów lotu było  30 Egipcjan, 15 Francuzów, dwóch Irakijczyków oraz po jednym obywatelu Wielkiej Brytanii, Belgii, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej, Sudanu, Czadu, Portugalii, Algierii i Kanady.

C.

 

za:wp.pl