Logo
Endecja nie zwalnia tempa! We wtorek wystartowała Akademia Młodej Endecji, dzisiaj ruszyły prace Rady Programowej

27 stycznia 2017 18:25

Endecja zaprasza wszystkich chętnych ekspertów i specjalistów do współtworzenia programu stowarzyszenia. Zwieńczeniem tych prac ma być Kongres Programowy planowany wstępnie jeszcze przed wakacjami.

Koordynatorem prac programowych będzie dr Krzysztof Tenerowicz, sekretarz generalny i jednocześnie przewodniczący Rady Programowej Endecji. Konsultacje będą się odbywać w ramach podziału na 16 bloków tematycznych, wsród najwazniejsze to m.in. gospodarka i innowacje, sprawy zagraniczne, kwestie ustrojowe, infrastruktura, edukacja czy wymiar sprawiedliwości.

Kilka dni temu na łamach portalu informowaliśmy już o starcie innego flagowego projektu stowarzyszenia pod nazwą Akademia Młodej Endecji, który skierowany jest do osób w przedziale wiekowym 18-24 lata. Tak pilną potrzebę wykształcenia nowych elit Rzeczpospolitej uzasadniał poseł Adam Andruszkiewicz:

Ostatni kryzys parlamentarny w pełnej krasie obnażył fakt, iż Polska nadal nie posiada niestety szerokiej elity politycznej. Śpiewanie z mównicy sejmowej, dyskredytujące wyjazdy do Portugalii czy przeszukiwanie pozostawionych na sali plenarnej rzeczy przez innych posłów – to wszystko pozwala twierdzić, iż czas najwyższy spojrzeć w kierunku młodego pokolenia, by wydobyć z niego wartościowe jednostki, które po otrzymaniu należytej formacji, będą gotowe zająć się w przyszłości służbą publiczną. Służbą godną, moralną oraz pełną powagi, pozbawioną potrzeby stawiania własnego ''ja'' ponad dobro Rzeczypospolitej. Taką odpowiedzią jest Akademia Młodej Endecji.

Jak mówią liderzy stowarzyszenia rozpoczął się także cykl wyborów władz stowarzyszenia na poziomie wojewódzkim i okręgowym. Pierwsze odbyły się w Wielkopolsce, kolejne zaplanowano na Dolnym Śląsku i w Małopolsce.

MR

źródło: endecja.pl