Logo
Endecja znów przyciągnęła tłumy [RELACJA]

fot. Paweł Jaworski

4 listopada 2016 20:00

Wczoraj odbyło się spotkanie organizacyjne struktur mazowieckich Stowarzyszenia Endecja. Oprócz dyskusji dotyczącej bieżących problemów polskiej polityki, nie zabrakło także merytorycznych rozmów: o finansach państwa, systemie podatkowym oraz propozycjach naprawy, rozmawiano do późnych godzin wieczornych.

"Kongres Stowarzyszenia Endecja odbędzie się 3 grudnia w Warszawie. Wtedy odpowiemy także na wszystkie pytania, jakie do tej pory do nas docierały. Porozmawiamy także o programie, planach i celach [..] Jednym z najważniejszych założeń jest, aby oprócz budowania ogólnego programu dla Polski zbudować programy lokalne, także dla Warszawy" – mówił poseł Adam Andruszkiewicz.

"Kiedy spływały do nas zgłoszenia to sam je analizowałem. Są bardzo dobre ponieważ są różnorodne. Właściwie są tu przedstawiciele wszystkich zawodów i to jest wielki kapitał, ponieważ dzięki temu będziemy mogli pracować w grupach eksperckich i wypracowywać nowy, oddolny program, np. dla Warszawy. To jest ważne, dlatego, że do tej pory partie korzystały z pomocy think tanków, frim konsultingowych które za pieniądze podatników przygotowywały takie programy. Nasz cel jest taki, żeby zrobić to oddolnie, żeby program wypłynął jako efekt pracy obywateli" – podkreślał Andruszkiewicz, jeden ze współzałożycieli Endecji.

Na spotkaniu zainicjowano także działalność struktur mazowieckich Młodej Endecji pod kierownictwem Roberta Koralewskiego, tworzącego wcześniej struktury Wiedeńskiej Inicjatywy Narodowej w Austrii. Prezes Młodej Endecji założenia dotychące organizacji struktur oraz propozycje podziału na regiony, okręgi i koła.

Na koniec wywiązała się dyskusja z posłem Markiem Jakubiakiem, która dotyczyła aktualnych problemów związanych z budżetem oraz finansami państwa. Omówiono propozycje dotyczące podatku VAT, CIT. Debata trwała do późnych godzin wieczornych a deklaracji przystąpienia do Stowarzyszenia Endecja... zabrakło. Organizatorzy najwyraźniej nie spodziewali się tak dużej liczby uczestników, ponieważ jeszcze przed spotkaniem zmuszeni byli zmienić salę na większą, która mimo wszystko również nie zdołała pomieścić wszystkich zainteresowanych. Wygląda na to, że mimo ostatnich zawirowań nadzieja pokładana w Endecję nie słabnie.

/rt/
fot. Paweł Jaworski