Logo
"Europejscy Koryciarze". Andruszkiewicz ostro o inicjatywie byłych posłów PO [WIDEO]

fot. Prosto z Mostu

22 września 2016 17:29

Poseł Adam Andruszkiewicz (Kukiz'15, Endecja) w mocnych słowach skomentował nowy twór polityczny, którego powstanie ogłosili byli posłowie Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem inicjatywa powinna zmienić nazwę na "Europejscy Koryciarze".

"Zwłaszcza symboliczny jest udział pana Michała Kamińskiego, który w swoim życiu zaliczył niezliczoną ilość partii. Od ZChN-u, przez PiS po Platformę. Dziś tworzy nowe ugrupowanie - Europejskich Demokratów. Patrząc na te nazwiska, zwłaszcza Michała Kamińskiego to radziłbym zmienić nazwę na "Europejskich Koryciarzy" – mówił Andruszkiewicz.

Pan Kamiński robi wszystko, by pozostać w polityce, nie ma żadnych poglądów, ciężko je sprecyzować bo co kadencję ma inne. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli oglądać pana Kamińskiego w przyszłej kadencji Sejmu" – podkreślał jeden z założycieli Endecji.

W Sejmie powstało nowe koło poselskie – Europejscy Demokraci. Utworzyło je trzech posłów usuniętych z Platformy Obywatelskiej – Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski i Michał Kamiński oraz Stefan Niesiołowski, który wystąpił z partii Grzegorza Schetyny.

PJ
Źródło: Superstacja