Logo
Ewa Kopacz o KOD: "Tam jest ten sam zapał i determinacja co na pierwszych marszach"

fot. Paweł Jaworski

4 listopada 2016 06:49

Była premier była gościem programu "4 strony" w TVP Info, gdzie poruszono między innymi temat Komitetu Obrony Demokracji. Ewa Kopacz przekonywała, że "tam jest ten sam zapał i determinacja co na pierwszych marszach".

"Jestem osobą, która uczestniczy w tych marszach KOD-u, ja tam czuję tę energię. Proszę pamiętać, że KOD to są ci ludzie, na czele z Mateuszem Kijowskim, którzy ciężko pracują, nie występują każdego dnia w telewizji, ale są i byli w stanie po raz pierwszy wyprowadzić Polaków na ulice w kilka miesięcy po wyborach"  – mówiła była premier.

"Oni upomnieli się o wartości najważniejsze: o demokrację, o prawo do decydowania o sobie. Nawet jeśli będą dzisiaj tacy, którzy będą mówić, że KOD przestał istnieć, jest słabszy, to ja w to nie wierzę, bo ja tam jestem z tymi ludźmi i widzę, że ta energia, ten zapał, determinacja jest taka sama jak na pierwszych marszach. Dziś nie można mówić, że KOD przestał się liczyć. KOD 11 listopada będzie organizował swoją demonstrację" – mówiła Ewa Kopacz.

PJ
Źródło: TVP Info