Logo
Ewa Kopacz: "Wzywam was dzisiaj: bądźmy razem i zwyciężajmy"

fot. Wikimedia Commons

3 lipca 2016 09:01

Ewa Kopacz po tym jak nie udzielono jej głosu na konwencji i Radzie Krajowej PO we Wrocławiu, umieściła nagranie, na którym kieruje orędzie do członków Platformy Obywatelskiej.

Moja Platformo! Tyle jestem z wami, że pozwolę sobie na wezwanie: zmieniajmy się na lepsze. PO to nie tylko nazwa naszej partii. PO to symbol Polski otwartej, którą przeciwstawimy Polsce zamkniętej, Polsce kompleksów, Polsce nienawiści i zakłamania. Wzywam więc was dzisiaj: bądźmy razem i zwyciężajmy. Dla wolności, Polski, dla Europy - mówiła była premier.

„Dziś Polsce nie potrzeba sloganów. Polsce dzisiaj potrzeba rzetelnej pracy i służby. Dziś potrzeba nam również odwagi, aby powiedzieć Polsce, czego chcemy. Musimy zdefiniować się na nowo, by w nowych czasach być odważną alternatywą dla złej zmiany. Ja mam w sobie tę odwagę. Odnajduję ją zawsze wtedy, gdy słyszę, że rzeczy najważniejsze chcą być zawłaszczone przez ludzi małych" - dodała.

„Moją odpowiedzią na trudne czasy dla Europy, dla Polski, dla Platformy jest jedno słowo: odwaga. Dziś musimy znaleźć w sobie odwagę, aby bronić wartości, które są oczywiste. Wartości, które niektórzy chcą zakwestionować, uznając, że wolność, demokracja, Europa to rzeczy, o których nie warto pamiętać. Musimy mieć odwagę aby powiedzieć, czego tak naprawdę zmieniać nie chcemy w tych nowych czasach” - z takim apelem wystąpiła Ewa Kopacz.

 

 

PJ
Źródło: YouTube