Logo
Ewa Kopacz zaprasza na marsz KOD czytając z kartki?

fot. Jarosław Roland Kruk / Wikimedia Commons

2 czerwca 2016 18:26

Ewa Kopacz opublikowała nagranie, w którym zachęca do udziału w marszu Komitetu Obrony Demokracji organizowanym 4 czerwca. "Nie oddajmy naszej dumy fanatykom i szowinistom, dla których nienawiść znaczy więcej niż wolność i tolerancja" mówiła była premier.

Wbrew ustaleniom kierownictwa Platformy Obywatelskiej, które postanowiło wstrzymać się od promocji marszu Komitetu Obrony Demokracji, Ewa Kopacz postanowiła działać na własną rękę i aktywnie włączyła się w reklamę wydarzenia. Pod filmem, który Ewa Kopacz opublikowała na swoim profilu społecznościowym pojawiły się komentarze, wskazujące, że zaproszenie jest czytane z kartki.

 

 

 

"Jesteśmy symbolem sukcesu dla naszych sąsiadów, a nie symbolem porażki (...) Rządzą dziś Polską ludzie, którzy ostatnich lat nie uznają za sukces. Ludzie, dla których standardy zachodnie nie są wartością, a zagrożeniem i symbolem dekadencji, zepsucia. Dla nich wolność oznacza strach, demokracja zagrożenie, a neutralność światopoglądowa jest szatańskim pomysłem. Jestem pewna, że tym ludziom 4 czerwca powiemy "nie" - powiedziała była premier.

Paweł Jaworski
Źródło: Facebook / fot. Jarosław Roland Kruk / Wikimedia Commons