Logo
Facebook opracował nową metodę cenzury aby wejść na chiński rynek

24 listopada 2016 11:47

Mija 7 rok absencji Facebooka w Chinach. Nowo opracowana metoda cenzurowania publikowanych treści, popierana zresztą przez samego Marka Zuckerberg'a, ma być kluczem do powrotu na chiński rynek. Właściciel portalu spotkał się z Liu Yunshan'em - chińskim specjalistą ds. propagandy.

Omawiane oprogramowanie pozwala ukryć publikowaną przez ludzi informację na kanałach w określonych lokalizacjach geograficznych. Ta metoda podoba się Markowi Zuckerberk'owi. Strona chińska także wyraża chęć współpracy z Facebookiem. Liu Yunshan twierdzi, że to czas aby największy portal społecznościowy wzmocnił współpracę z chińskimi firmami internetowymi.

- Od dawna nie ukrywamy, że jesteśmy zainteresowani Chinami. Na razie jednak nie podjęliśmy żadnej decyzji odnośnie powrotu na tamtejszy rynek. Koncentrujemy się obecnie na pomocy tamtejszemu biznesowi i developerom w rozwoju na nowych rynkach poza Państwem Środka za pomocą naszej platformy reklamowej - przyznaje rzecznik Facebooka Arielle Aryah.

Przypomnijmy co było zarzewiem konfliktu, a następnie kanwą dla opuszczenia Chin przez Facebooka. W 2009 roku w miejscowości Urmuczi wybuchły zamieszki po tym, jak na portalu Zuckerberk'a opublikowano informację na temat czystek etnicznych, w których zginęło 140 osób.  

źródło: plusbiznesu.pl
BS