Logo
Facebook w obliczu poważnych zmian. 3 miliardy dolarów straty jednego dnia

5 listopada 2016 16:10

Choć pozycja facebooka, jako największego portalu społecznościowego jaki kiedykolwiek powstał wciąż jest niezachwiana, to prognozowany rozwój na przyszłe lata nie jest tak optymistyczny. Mając to na uwadze, władze portalu podjęły poważne decyzje w związku z jego dalszą działalnością.

Eksperci przyznają,że czasy świetności facebooka już minęły. Choć wciąż rozwija się szybkim tempie, to nie osiąga już tak spektakularnych wyników co dotychczas. Aby zapobiec większemu wykolejeniu, Mark Zuckerberg podjął już odpowiednie kroki. Proces dalszej ekspansji facebooka został celowo spowolniony, poprzez ograniczenie liczby reklam wyświetlanych na portalu dla użytkowników strony (reklamy są głównym źródłem dochodu).

Przeprowadzone reformy mają też skutki uboczne, które władze portalu dotkliwie odczują. Akcje facebooka na giełdzie spadły ze 132 na 120 dolarów, a to nie wszystko. Tylko wciągu jednego dnia portal stracił... 3 miliardy dolarów. Zbiega się to w czasie z aferą związaną z zamykaniem profili polskich organizacji narodowych m. in. Ruch Narodowy czy Młodzież Wszechpolska. W dniu dzisiejszym pod siedzibą portalu w Warszawie odbył się protest środowisk prawicowych.  

źródło: pikio.pl
BS