Logo
Fantastyczna akcja! Internauci wysyłają życzenia z okazji 100 urodzin kombatanta! [FOTO]

fot. 100 lat Pułkownika/Facebook

22 stycznia 2017 16:35

24 stycznia 2017 roku setne urodziny będzie obchodził płk Bolesław Kowalski ps. Wicher - ostatni żyjący na Lubelszczyźnie Kleeberczyk. Pan Pułkownik wstąpił do wojska na ochotnika w 1938 roku, w 1939 roku w ramach 9. pułku artylerii lekkiej stoczył walki pod Kockiem, Serekomla i Wolą Gułowską. Internauci postanowili sprawić nietypowy prezent jubilatowi.

Na Facebooku powstało wydarzenie pod hasłem "100 lat Pułkownika", gdzie internauci mogą zamieszczać zdjęcia z życzeniami, które następnie zostaną przekazane przez organizatorów - Stowarzyszenie Głos Bohatera. W ostatnim czasie to kolejna ciekawa akcja zapoczątkowana przez internautów.

"Przygotuj kartkę A4 z wydrukowanymi lub napisanymi życzeniami oraz dobrze widoczną nazwą miejscowości. Następnie zrób zdjęcie i wyślij je nam! Dlaczego ważna jest nazwa miasta/miejscowości? Ponieważ chcemy żeby Pan Pułkownik wiedział, że zdjęcia będą pochodziły z całej Polski a może nawet świata. Dodatkowo będziemy tworzyli wirtualną mapę z naniesionymi zdjęciami" – piszą na stronie wydarzenia organizatorzy.

Udział w akcji prowadzonej również na Instagramie można wziąć jeszcze dziś.

PJ
Źródło: Głos Bohatera/Facebook