Logo
Filipiny: wybuch bomby przed kościołem podczas pasterki, 16 osób rannych

25 grudnia 2016 21:07

Podczas pasterki w jednym z kościołów na Filipinach w mieście Midsayap na wyspie Mindanao, doszło do eksplozji bomby, zdetonowanej przed budynkiem. W wyniku katastrofy nikt nie zginął, jednak 16 osób odniosło rany- informuje policja i miejscowy ksiądz.

Do wybuchy ładunku doszło 30 metrów przed kościołem, dlatego ranne zostały osoby stojące przed świątynią w trakcie pasterki, poinformował Bernardo Tayong, szef lokalnej policji. Według doniesień policji, zamachowcy planowali dokonać zamachu w wypełnionym wiernymi kościele, jednak ze względu na tłok i solidną obstawę funkcjonariuszy, napastnicy rzucili granatem w kierunku radiowozu stojącego przy kościele. 

Na miejscu pracują saperzy, którzy sprawdzają czy w pobliżu miejsca zdarzenia nie zostały podłożone inne ładunki wybuchowe. Ksiądz Jay Virador mówił, że do ataku doszło podczas komunii świętej. Wierni wpadli w panikę i szybko opuścili świątynie.

Miasto Midsayap leży w centrum filipińskiej wyspy Mindanao. Co ciekawe, mieszka tam muzułmańska mniejszość, która już wcześniej dopuszczała się brutalnych ataków na miejscową ludność, gdzie dominuje religia katolicka. Dotąd nikt nie przyznał się do zamachu.

źródło: wp.pl
BS