Logo
Film "Smoleńsk" w kinach od 9 września [ZWIASTUN]

fot. zwiastun filmu "Smoleńsk"

2 sierpnia 2016 11:53

Film "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauzego ma trafić do kin 9 września. Produkcja już dziś wzbudza wiele kontrowersji. Autorzy filmu poinformowali, że kończą prace nad realizacją filmu. Opublikowano także nowy zwiastun.

Fabuła filmu oparta jest o wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku, kiedy to doszło do katastrofy wojskowego samolotu Tu-154M w którym zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszłkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy kancelarii prezydenta, dyrektorzy instytucji państwowych, duchowni, przestawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz załoga samolotu.

W zamierzeniu twórców film ma przedstawiać historię osób skupionych wokół tego wydarzenia, których dotknęła tragedia. Bohaterką fabularną jest dziennikarka Nina, która prowadzi samodzielnie działania ukierunkowane na poznanie prawdy o katastrofie smoleńskiej.

PJ
Źródło: Polsat News