Logo
Francja: w Paryżu powstanie obóz dla uchodźców

wykop.pl

1 czerwca 2016 08:54

 

Zgodnie z decyzją mera francuskiej stolicy, Anne Hidalgo w Paryżu powstanie obóz dla uchodźców. Obecnie władze miasta są w trakcie poszukiwania "odpowiedniego miejsca" by przekazać je w użytkowanie imigrantom.

Anne Hidalgo ogłosiła we wtorek, że merostwo planuje utworzenie obozu dla uchodźców w Paryżu. Pomysł zbudowania obozu wiąże się z problemami władz miasta związanymi z regularym likwidowaniem nielegalnych koczowisk imigranckich, często w samym centrum francuskiej stolicy. Teraz, ze względów sanitarnych i bezpieczeństwa imigranci z Paryża zostaną ewakuowani do nowo powstałego obozu, który ma być wystarczający duży by pomieścić wszystkich przybyłych do stolicy migrantów.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Anne Hidalgo oświadczyła także, że w kwestii budowy obozowiska liczy na pomoc ze strony władz Francji. Jej zdaniem jeśli Francuzi "wrzucą najwyższy bieg" obóz zacznie funkcjonować za mniej więcej 6 tygodni.

Mer zapewniła ponadto, że miejsce będzie spełniało "wymogi prawne" oraz "normy ONZ dotyczące obozów dla uchodźców i migrantów".