Logo
Francja: W pobliżu Notre Dame znaleziono auto z butlami z gazem

8 września 2016 09:47

Jak poinformowała agencja Reutera, w sobtę w pobliżu katedry Notre Dame w Paryżu znaleziono samochód z siedmioma butlami z gazem. Właściciel auta figurował na liście osób podejrzewanych o radykalizm religijny, sporządzonej przez francuskie służby specjalne. Jak donosi RMF FM, pod zarzutem działalności terrorystycznej aresztowane zostały w związku z tą sprawą co najmniej dwie osoby.

Auto bez numerów rejestracyjnych odkryto w nocy z soboty na niedzielę - zostało porzucone prawie na środku ulicy obok katedry Notre Dame. Samochód miał włączone światła awaryjne, co być może miało przyciągnąć czyjąś uwagę. Myślimy, że on mógł próbować przeprowadzić test - powiedzieli przedstawiciele policji. W środku było siedem butli na gaz - sześć pełnych i jedna pusta, umieszczona na przednim siedzeniu pasażera. Pozostałe ukryte były w bagażniku.

W aucie nie było jednak zapalnika - według specjalistów, nie chodziło więc o gotową bombę domowej roboty, która mogłaby natychmiast eksplodować. W peugeocie znaleziono też dokumenty po arabsku. Według nieoficjalnych informacji, w związku ze sprawą policja przesłuchuje wiele osób - w tym właściciela samochodu i jego znajomą, którzy już wcześniej byli obserwowani przez francuskie służby.

NW

Źródło: rmf24.pl